Samsung Galaxy S7 İncelemesi

2016'da keskin gözlü bir teknoloji aşığını etkilemek oldukça zor. Her şeyin en iyisini istiyoruz; keskin ekranlar, ağır işler, en hızlı ve en net kamera: hepsi küçük bir kredi kartı yığından daha kalın olmayan bir el cihazında. Ve yine de, taleplerin bu çamaşır listesi rağmen Samsung tekrar teslim etti. Aslında, Galaxy S7 kesinlikle en iyi Samsung, en iyi telefon.

Bu makaleye oy ver:
(2 oy)

S7, şaşırtıcı bir ilk izlenime kapılmaktadır. Geçen sene Galaxy S6'da olduğu gibi yeni S7 de ön ve arka camda (3B camsız olarak) kaplanıyor ancak geçen yılki telefonların aksine, yeni el cihazları arkadan kavisli ve ahizeyi elinize daha rahat oturuyordu . Ne yazık ki, bu çok elinde tutmanıza yardımcı olmuyor ve cam kaplaması oldukça kaygan.

Aynı zamanda kendinizi sürekli olarak sildiğiniz bulacak bir telefondur (özellikle telefonumun nasıl göründüğü konusunda OKB'ye bir dokunuşunuz varsa). Uzun zamandır parmak izlerinin camlı dokunmatik ekranın lekelenmesinden şikayetçiyiz, ancak şimdi de telefonun arkasında aynı sorunu yaşıyoruz. Bu ve kayganlık göz önüne alındığında, S7, kutudan çıkardıktan kısa bir süre önce bir kılıf almak isteyeceğiniz bir telefon.

2016'da Samsung, her zamankinden daha büyük telefonlara olan eğilimi tersine çeviriyor ve standart S7 modeli şimdi 5.1 inç dokunmatik ekran ve etrafında ince çerçeveler ile, şimdiye kadar olduğundan biraz daha küçük. Ve değer ne olduğundan, biz bu kesilmiş boyutları seviyorum. Kullanımı çok daha rahattır ve küçük ekran daha yüksek bir piksel yoğunluğu sunar, bu nedenle ekrandaki şeyler biraz daha keskin görünür.

Galaxy S7'deki en önemli özellik kamera. Bu, kitlerini evde bırakmayı tercih eden fotoğraf meraklıları için büyük bir yıl. Görüntü algılayıcıdaki daha büyük pikseller ve etkileyici bir F1.7 objektif de dahil olmak üzere, tartışabileceğimiz bir takım teknik gelişmeler var; ancak gerçekten bilmeniz gereken şey, çektiğimiz fotoğrafların mükemmel olması. Gerçekten çok harika.

Daha büyük pikseller bu çarpıcı sonuçların vazgeçilmez bir unsurudur. Basitçe belirtmek gerekirse, görüntü algılayıcıları ışığı bilgi olarak yorumlayarak çalışır ve piksel ne kadar büyük olursa sensör de o kadar doğru çalışır. Bu yeni yaklaşımın en belirgin faydalarından biri de S7'nin düşük ışık koşullarında ne kadar iyi çekim yapması. Arkadaşlarınızın geceleri dışarıda çekilmesini seviyorsanız, S7 sizin için ideal bir telefon.

Galaxy S7, harika bir tasarım, performans ve kamera ile bir akıllı telefonun temel unsurlarını kesinlikle çivilemekle birlikte Samsung telefon olarak, daha basit bir modelle elde ettiğiniz şeylerin ötesine geçen düzgün özelliklerden de emin olabilirsiniz.

S7, Android Marshmallow'u önceden yüklenmiş olarak satıyor ve çoğunlukla Samsung'un TouchWiz UI'sında gizli olsa da, kontrol etmek için hala birkaç düzgün hileler var. Bizim favori, yeni 'Google On Tap' özelliğidir. Herhangi bir ekranda Ana Ekran düğmesini basılı tutarak ekrana erişirsiniz ve yazılım ekranı okuyacak ve bulduğu şey için bir Google araması başlatacaktır. İnanılmaz bir şekilde, herhangi bir ekranda çalışır. Dolayısıyla bir arkadaşınız size bir restoranın adını yazarsa, bir harita hazırlamak veya rezervasyon yapmak için Google On Tap'ı kullanabilirsiniz.

Genel Değerlendirme

Biz sadece 2016 yılına girmiştik ve zaten Samsung Galaxy S7 öne geçmek için ideal bir telefon. Gelmesi gereken çok şey var; LG G5, HTC One M10 ve elbette Apple 7'nin mağazasında Apple'ın her neyse var. Ve yine de, diğer modellerin herhangi birinin Samsung'un sunduğu özelliklerin gerisinde kalacağını hayal etmek zor. S7'deki değişiklikler evrimsel iyileştirme gibi hissettiği kadarıyla, bu yeni bir telefon gibi hissettiriyor.

Geçen sene Galaxy S6'yı çok kullandık ve benzerlikler orada olmasına rağmen, bu küçük bir yükseltme gibi gelmiyor; Bundan daha önemli görünüyor. 12 megapiksellik kamera burada çarpıcı ve bir iPhone satın alma fikriyle sabit olmayan birinci sınıf bir telefon arayan herkes için büyük bir cazibe merkezi olacak. Birçok fotoğrafçının, akıllı telefon kameralarının büyük kiti çantalarını evde bırakacak kadar iyi olduğunu kabul edecek olan yıl bu.

İlgili Makaleler Tüm İncelemeler