Samsung Galaxy J2 İncelemesi

199 dolara mal olan bir telefondan nefret etmek çok zor ve Samsung Galaxy J2 kadar söz veriyor. Google'ın Android sistemi ile çalışan ve Telstra 4G şebekesine erişim sağlayan bir iPhone 6s kadar büyük bir ekranla, Samsung'un soyu, J2 için büyük umutlar düzenledi. Mutlulukla hayal kırıklığına uğramadık.

Bu makaleye oy ver:
(15 oy)

As you’d expect with a phone at this price point, the name of the game is balance. How many corners can Samsung cut without sacrificing something would impact on the everyday use of the phone?   If you compare the J2 on paper beside a more expensive model, you will see lots of smaller numbers.

A smaller screen, a lower megapixel camera, less RAM ve a lower capacity battery to name a few. But when you switch the phone on, it is hard to see how any of these things have a major impact on using the J2. It is a very capable smartphone.

Ekran 4.7 inçlik Super AMOLED ekran. Bu boyut tanıdık geliyorsa, çünkü iPhone 6 ve iPhone 6s ekran aynı boyuttadır. Bu aynı zamanda 'ucuz' iPhone SE'den neredeyse bir santim daha büyük olduğu anlamına geliyor. 960x540 piksel çözünürlük, yılın en iyi ve en akıllı akıllı telefonlarını inceledikten sonra kullandığımızdan birkaç milyon piksel daha düşük, ancak kesinlikle iş görüyor.

J2'nin arkasındaki 5 megapiksel kamera bu fiyat aralığındaki bir telefon için de iyi bir özellik. Pahalı modellerde 5 megapiksel çözünürlüğün 12 ve 16 megapiksel kameraların yanında pek fazla ses getirmeyebilir ancak bir Instagram fotoğrafının boyutunun 1 megapiksel (1080x1080) olduğunu düşündüğünüzde kameranın nasıl olduğunu görebilirsiniz, yeterinden daha fazlası olabilir. 

J2 ile çektiğimiz fotoğraflar renkli ve kamera parlak güneş ışığıyla iyi geçiyor. Nihai görüntüler yakından emin olduğunuzda biraz yumuşak görünür ve piksel de gürültülü bir miktar var, ancak genel olarak fotoğraflar çok da kötü değil.

Web tarama da istediğimizden biraz daha yavaştı. Bunun, işyerindeki bileşenlerin bir bileşimi olduğunu unutmamak önemlidir; işlemci, bellek ve bağlantı donanımı; Dolayısıyla bunun nedenini tam olarak bilmek zordur.

2000 mAh pil ile, J2, bize yoğun bir iş günü boyunca son verecek kadar su içti. Tam olarak Energizer jet gibi değil, aynı zamanda telefondaki diğer özellikler gibi beklentilerimizi de karşılıyor.

Genel Değerlendirme

Bütçeye uygun yeni bir telefon arıyorsanız, mükemmel bir telefon olan Galaxy J2'den vaz geçmek zordur. Oldukça iyi bir şey yok, ancak dikkate alınması gereken dezavantajlar da var.

İlgili Makaleler Tüm İncelemeler