LG G5 İncelemesi

LG G5 yıllarca piyasaya çıkacak ilk gerçek amiral gemilerinden biridir. Sırasıyla ses veya kamera deneyimini iyileştiren birkaç isteğe bağlı eklenti için çene değiştirilebileceği ilk "modüler tip" akıllı telefon.

Bu makaleye oy ver:
(3 oy)

Açıkçası G5'in tasarımı ile ilgili en dikkate değer şey çıkarılabilir çene. Cihazın sağ tarafındaki küçük bir düğme sayesinde oldukça güvenli ve çok kolay çıkarılabiliyor. Ne yazık ki, telefonun geri kalan kısmı ile tamamen aynı hizada oturmuyor. Aradığınızda bile göze çarpan bir şey bu kadar yeter ve görünüşü olumsuz etkiliyor.

Söylenenler, G5 ile başlamak için çarpıcı bir cihaz değildi. Doğru, bu tam metal bir gövde, ancak LG dokunuş için plastik gibi hisseden koruyucu bir kaplamayı kullanıyor ve elle tutulur bir kaliteye sahip olma hissini ortadan kaldırıyor ve dokunaklı etkinin mat bir eksikliği ile değiştiriyor.

Yaklaşık özelliksiz estetik tasarım, muhtemelen elinden çok daha fazla eleştiri aldı, ancak pek çok kafayı çevirmeyeceği doğrudur. Geçen yıl uygun fiyatlara sahip, LG'nin yapmış olduğu Nexus 5X modelinin gölgeli gri bir dönüşü var, bu telefonun fiyatı bu modelin yarısı ile üçte ikisi arasında ve plastikten kalıplanmış.

Parmağınızın arka tarafında oturacağı yerleşik düğme, yerleşik parmak izi sensörü ile tamamlanmıştır. Bunu daha önce de söyledik ve tekrar edeceğiz: Bu sensör yerleştirme, Apple, Samsung ve hatta HTC tarafından kullanılan standart orta çene ön yüzünde büyük bir ilerleme. Pek fazla gibi görünmeyebilir, ancak ortalama kişi her gün onlarca telefon açtığında, ulaşmak daha kolay bir seçeneğin nasıl bir fark yaratabileceğini görebilirsiniz.

G5'in 5.3 inç IPS LCD'si var - geçen yılın modelinden biraz daha küçük ama fark etmediğiniz veya ilgilendirmediğiniz çok fazla. Çözünürlük hala 2016'da bir Android amiral gemisi için standart olan 2560x1440'dır.

İlginçtir ki, öncülüyle (LG G4) yan yana durduğunuzda, G5 ekranında parlaklık, renk canlılığı ve hatta görüş açısı eksikliği karşımıza çıkıyor. Bu beklenmedik bir şeydi. Kağıt üzerinde, G5'in 900 nits'inde önemli ölçüde daha parlak olması gerekirken, G4'ün 455'li nikellerine kıyasla. Menü sistemiyle yapılan uzun yürüyüşlere ve çevrimiçi kontrollere rağmen, bunun ne kadar etkili olabileceğini göremedik, G4 standartlarına veya bu parlaklığa kadar o parlaklığı açamadık.

Doğrudan başka bir telefonla karşılaştırmıyorsanız, fark etmeyebilirsiniz. Sonuçta, güneşli bir günde dışarıda görünmesi için yeterince parlak, renkler iyi ve görüntüleme açıları dipnot değil, ancak özellikle LG'nin sahip olduğu ekran Ar-Ge cazibesine sahip bir üreticiyi görmek garip. Geriye doğru adım atın, ancak bu adım küçük olabilir.

Nedense, LG uygulama çekmecesini terk etmeye karar verdi. Bu, sahip olduğunuz her uygulamanın bir ana ekranda bir yere depolanması gerektiği anlamına gelir. Android için karmaşık ve alışılmadık bir yaklaşım ve geleneksel olarak Android kullanıcısı topluluğu tarafından coşkuyla karşılanmayan bir yaklaşım değil.

Sonuç

LG G5 iyi bir telefon, ancak Galaxy S7 gibi bir şey üzerinde haklı çıkarmak için yeterli görünmüyor. Fiziksel tasarım eksiktir, varsayılan kullanıcı arabirimi yararlılığın ötesinde basitleştirilmiştir ve ana özelliği olan modüller isteğe bağlıdır, ek maliyet ekstralarıdır ve bu da kullanıcıların çoğunun tamamen üzerinden geçtiğini görüyoruz. Modüler bir akıllı telefon harika bir fikir, ancak özelleştirme için daha fazla seçenek (iki tanesi de düzeltme tarafında biraz), ya da istediğiniz her şey varsayılan akıllı telefon olması durumunda kesinlikle hiçbir şeyi feda etmemek için daha fazla seçeneğe ihtiyaç duyuyor.

LG'nin burada ne yapmaya çalıştığını takdir ediyoruz, ancak fedakarlıkların ödüle layık görülebilmesi için, çeneyi değiştirmeden daha geniş bir modül aralığı veya daha fazla seçenek olması gerekiyor.

İlgili Makaleler Tüm İncelemeler