Huawei Mate 8 İncelemesi

Bu artan popülarite, piyasaya çıkan her bir Huawei telefonunun sonuncusu daha iyi olduğuna ve birinci sınıf Huawei modellerinin sadece iyi olmadığı bir noktaya geldiğine, ancak bunun için uygun alternatifler düşünmek için yeterince iyi olduğuna bağlı olarak en pahalı telefonları satın alabilirsiniz.

Bu makaleye oy ver:
(Bir oy)

Mate 8 bunun harika bir örneğidir. Bu tasarım ince ve şık, ekranın geniş ve iyi yapılmış olması ve Samsung, HTC ve LG'den sunduğu en iyi ve en hızlı ürüne ayak uyduracak bileşenlere sahip.

Mate 8 elde ağır, ama açıkça iyi bir araya getiriliyor. Yakışıklı toplu konik kenarları yansıtıcı sol fırça metal. Bu kenarlar bize biraz keskin geliyor. Kendinizi kesme riskiyle karşı karşıya kalmazsınız, ancak telefonu yukarıda tuttuğunuzda ve hareket ettirdiğinizde parmaklarınızla tutabilirsiniz.

Mate 8'in en etkileyici kısmı, telefonun dokunmatik ekranın parçası olan ön yüzüdür. Huawei, ön yüzünün %85'inin ekran olduğunu bildiren, ekranın üstünde ve altında sadece küçük şerit ekrana dahil değil. Bunun anlamı, Mate 8'in iPhone 6s Plus ve Samsung Galaxy Note5 ile aynı boyutta olması, ancak her ikisinde de - iPhone'dan 0.5 inç daha büyük bir ekrana sahip olmasıdır.

Telefonu aldığınızda, parmağınızın tam olarak nerede durabileceğini telefonun arkasına yerleştirilmiş bir parmak izi tarayıcı var. Telefonun kilidini açmak çok hızlı, Mate 8 kullanırken güvenlik yöntemine geçmemizi sağlıyor.

Daha önce değindiğimiz gibi Mate 8'in performansı birinci sınıf. Huawei, kendi işlemcilerini tasarladı ve üretti ancak iç komponentler bir Qualcomm etiket taşımıyor; bu hız, bu yıl diğer amiral gemisi telefonlarından edindiklerimizle eşit seviyedeydi.

Huawei, Android işletim sisteminin kendi versiyonunu da tasarladı ve sistem gereksinimlerini, işlemcinin bunları nasıl uygulayacağını belirledi. Bu hızın iyi olduğu anlamına gelir, ancak aynı zamanda Huawei'nin pil ömrünü kontrol etmesini sağlar.

Genel Değerlendirme

Mate 8'in çeşitli pozitif sayılarını eklediğinizde, özellikle bir pipet alımı yapıyorsanız, göz önünüzdeki listede olması gerektiği açıktır. Rakiplerine ve rekabetler için görünüşe, güce, kameraya ve bataryaya sahiptir ve bunu doğrudan ya da büyük ekran adı verilen akıllı telefonlardan daha düşük planlarla bulacaksınız.

Aslında, Mate 8'e göz atmamanın tek nedeni, Huawei markasına yabancı olduğunuzdan ve şu anda telefon hakkında bildiğimiz herşeyi düşündüğümüzden dolayı bunun yeterli bir neden olup olmadığını sormanız gerekiyor çünkü bu harika yakışıklı telefonu düşünün.

İlgili Makaleler Tüm İncelemeler