Apple iPhone SE İncelemesi

IPhone SE, her an bir amiral gemisidir, ancak bugünün ekran boyutunu dört inç çok engelliyor. Daha küçük bir cihaz istiyorsanız, bu sizin için en iyi seçenektir. Yoksa, aralarında seçim yapabileceğiniz Android ve iOS telefonlarının bulunduğu bir deniz var.

Bu makaleye oy ver:
(2 oy)

4 inçlik bir iPhone'un söylentilerinin dolaşmaya başlamasından bu yana biraz zaman geçti. IPhone 6'ların piyasaya sürülmesiyle birlikte, Apple birçok kez daha küçük, 4 inç iPhone'u iPhone 6 ve 6S'ye daha ucuz, daha küçük bir ekran alternatifi ve karşılık gelen "Plus" modelleri olarak sunması bekleniyordu. IPhone 6'lardan altı ay sonra, iPhone SE resmi hale geldi. Ve ben dahil çok sayıda kişi sevindi.

iPhone 5s iki buçuk yıldır piyasada, tarafında sadık bir şekilde durdum ve bana asaletle hizmet ediyor. Genel olarak, günlük bazda, iPhone 5s hala harika bir sürücüdür. Uygulamalar zorlukla geride kalıyor, push mail bildirimlerini her 15 dakikada bir tutup ağ ayarlarını sıfırlamayı göze alamıyorum ve hala yeterince iyi çalışıyor. Bununla birlikte, Lags ortaya çıkmaya başladı. A7 işlemci hala oldukça hızlı ancak yeterince hızlı değil. Örneğin, uygulamalar bu bölünmeyi yüklemek için ikinci kat daha uzun sürebilir, farklı uygulamalar arasında geçiş yaptığımızda her zaman bir boş ekran boşluğunun bir saniye vardır ve oyunlar bunu daha da fazla yansıtmaktadır.

Ne yazık ki, bir dizi büyük ekran aygıtı kullandıktan sonra bile, yalnızca 4 inçlik form faktörüne alıştım. IPhone SE, bu notta, eski iPhone kullanıcılarının istediği şeydi. En yeni jenerasyon donanımı ile çalışan iPhone SE, iPhone 5'lerin tam tasarımı ve ayak izi ile içinde bulunan iPhone 6'lar. Neden sevmeyeyim ki?

Bunu yapmadığımı söylemiyorum, ancak anında tavsiye edilemeyecek kadar çok soru vardı. İşte nedenleri.

IPhone SE, bana göre iPhone 5s'in olduğu tarihe kadar en iyi iPhone tasarımına sahip olduğu gibi aynı şasiye kuruldu. Bu kalınlık 7.6 mm ve ağırlığı 113 gram. Tanıdık bir tasarıma sahiptir ve yeterince iyi inşa edilmiş ancak iPhone 5'lerden biraz daha sağlam hissettiriyor. Denenmiş ve test edilmiş dikdörtgen tasarım hala iyi görünüyor ve iPhone SE genellikle iPhone'larla ilgili premium hissini koruyor.

İşte burada iPhone SE en iyilerden biri olmuyor. Günlük fotoğraflar açısından, iPhone SE, makuldur ve doygunluk veya vurgulanmış kontrastlardan herhangi bir ipucu olmadan gerçek kaynaktan renkler üretir. Odaklama çok hızlıdır ve obtüratör tepkisi pürüzsüzdür. Ne yazık ki, fotoğraflar hayal kırıklığı yaratmamakla birlikte, iPhone SE, Samsung Galaxy S7 Edge ve hatta iPhone 6s Plus gibi amiral gemileri ile aynı ligde görünmüyor. Bildirildiğine göre, optik görüntü sabitlemeyi kaçırsa da, iPhone 6s ile aynı görüntü sensörü kullanır.

Sonuç

IPhone SE, iPhone 4s kullanıcıları ve gerçekten daha büyük bir akıllı telefon istemeyenler için mükemmel bir yükseltmedir. Ayrıca, 4 inç gibi küçük ekrana sahip en son amiral gemisi sınıfı akıllı telefon olabilir. Yukarıdaki iki kriterden herhangi birisi ile hak kazanırsanız, iPhone SE en iyi bahsidir. Herkes için, iPhone 6s kendi akıllı telefonudur. Tüm iPhone'larda olduğu gibi, iPhone SE de harika, ancak Apple'ın rekabeti fark etme zamanı geldi.

İlgili Makaleler Tüm İncelemeler