Yeni Asus ZenFone 3 Deluxe modeli Snapdragon 821'i ilk destekleyen

Asus, Qualcomm'un yeni açtığı Snapdragon 821 SoC ile desteklenen ZenFone3 Deluxe'in yeni bir türevi olarak tanıtıldı ve bu telefon yongaseti tarafından desteklenen ilk telefon oldu. Yepyeni yonga seti, Snapdragon 820'de bulunan aynı dört çekirdekli Kryo CPU yapılandırmasına sahip.

Bu makaleye oy ver:
(3 oy)

Bununla birlikte, SD820'de yüksek performanslı çekirdeklerin frekans hızı 2.2GHz ile sınırlıdır; SD821'de ise çekirdeklerin 2.4GHz'e ulaşması mümkündür.

İşlemcinin yanında, Asus ZenFone 3 Deluxe'in geri kalan özellikleri, Snapdragon 820 ile güçlendirilmiş versiyonun hemen hemen aynısı. Yeni cihaz ayrıca 5.7-inç Full HD ekran ve 6GB RAM sporu ile birlikte geliyor. Arkada, TriTech otofokus teknolojisi ile birlikte optik ve elektronik görüntü sabitleme özelliğine sahip 23MP'lik bir kamera bulunuyor.

Bu teknoloji, lazer, faz tespiti ve sürekli otofokus özelliklerini bir araya getiriyor ve şirketin bunun odaklama hızının 0.03 saniyede sonuçlandığını söylüyor.

Haziran ayında, sızdırılan promosyon malzemeleri Asus'un yeni yongaseti ile Zenfone 3 Deluxe'in yeni bir çeşidini başlatmayı planladığını öne sürdü. Ayrıca, şirketin ülkedeki yeni nesil cihazları piyasaya sürdüğü sırada, Hindistan'daki telefonun yeni çeşidini Asus'un sunabileceğine dair raporlar da öne sürüldü.

İlgili Makaleler Tüm Haberler