Xiaomi, Mi 5'lere çift arka kamera getirebilir.

Xiaomi'nin Mi 5'e bir halef üzerinde çalıştığı ve Mi 5s olarak da adlandırdığı Gizmo Çin, cihazın görüntülerini yayınladı. Amiral gemisi akıllı telefon standart Mi 5'e çok benziyor görünse de, render tarafından ortaya çıkan en dikkat çekici özellik arkadaki çift kamera ayarı.

Bu makaleye oy ver:
(10 oy)

Çift kamera kurulumunda kullanılan sensörlerle ilgili ayrıntılar henüz bilinmiyor. Geçen ay Kore Herald, Samsung'un Xiaomi, LeEco ve Oppo'ya çift kamera modülleri tedarik ettiğini ve Xiaomi'nin yeni telefonunun çift kameralı olabileceğini bildirdi.

Önceki raporlar, Xiaomi Mi 5s'in Apple iPhone 6s ve 6s Plus'da bulunana benzer basınca duyarlı bir ekrana sahip olabileceğini öne sürdü. Başlangıçta Mi 5, Force Touch'la gelmek için eğildi, ancak bu gerçekleşmedi. Cihazın 6GB RAM kapasitesine sahip olması, LeEco Le Max2 ve OnePlus 3 gibi yeni cihazlara karşı daha rekabetçi hale gelebileceği de öngörülüyor.

Telefonun ayrıca biraz daha büyük bir 5.5-inç Full HD ekran ile gelmesi bekleniyor ve bu yılın ilerleyen saatlerinde piyasaya sunulabilir.

Bütün bunlar el altında olduğunda, Xiaomi Mi 5'lerin gerçekten başlatılması durumunda, Mi 5'in daha güçlü ve iyi donanımlı bir versiyonu olacak gibi görünüyor. Bu, şirketin rekabetin OnePlus'a geri döndüğünü görebilir ve Huawei. Mi 5'in piyasaya sürülmesinden bu yana OnePlus, amiral gemisi OnePlus 3'ü piyasaya sürdü ve Huawei, aynı zamanda çift Leica lensli kamera ile donatılmış Huawei P9 akıllı telefonu getirmek üzere planlandı.

Foto Galeri

Xiaomi mi5
Xiaomi mi5
Xiaomi mi5

İlgili Makaleler Tüm Haberler