HTC Desire 10, 2016 yılının 3. çeyreğinde da piyasaya sürülecek mi?

HTC, leakster Evan Blass'a göre, Desire 10 adında yeni bir akıllı telefon üzerinde çalışıyor olabilir. Cihazın herhangi bir spesifikasyonundan bahsetmese de "2016 yılının 3. çeyreğinin sonunda geleceğini" belirtti.

Bu makaleye oy ver:
(3 oy)

Şu anki HTC amiral gemisi olan HTC 10'un geliştirilmiş bir modelini bekleyenler, Desire adı genellikle şirket tarafından düşük-orta menzilli akıllı telefonlar için kullanıldığı için hayal kırıklığına uğrayabilir. Şirketin HTC 10 ile aynı metal gövdeye sahip ancak daha düşük özelliklere sahip bir akıllı telefonu başlatması mümkündür.

Bu cihazın makul fiyatlı bir fiyatta iyi görünümlü bir akıllı telefon arayanların iyi bir önermesi olmasını sağlayacaktır.

Hatırlanması için, HTC 10 Hindistan'da bir ay önce piyasaya sürüldü ve telefonun arka tarafında geniş, pahlı kenarlara sahip bütün metal gövdeyi destekliyor. Özellikler açısından, cihaz 5.2 inçlik bir QHD ekrana sahiptir ve 4GB RAM'li bir Qualcomm Snapdragon 820 SoC ile çalışır. Arkada, Optik Görüntü Sabitleme, lazer yardımlı otomatik netleme ve f/1.8 diyafram açıklığıyla 12MP UltraPiksel kamera bulunurken ön tarafta ayrıca OIS ile donatılmış 5MP bir kamera bulunuyor.

HTC'nin, HTC 10 Lifestyle adlı telefonun daha ucuz bir modelini küresel olarak tanıttığını belirtmek gerekir. Standart HTC 10'a oldukça benzer, ancak 3GB RAM ile Snapdragon 652 SoC ile güçlendiriliyor. 

İlgili Makaleler Tüm Haberler